Heb je ooit een flesje OPI bewaard omdat de kleur uit de handel ging, dan heb je nu misschien geluk. Het merk heeft kleuren uit de kluis gehaald voor zijn collectie Most Requested. Who What Wear zette er op 1 november zeven op een rij, sommige al meer dan twintig jaar geleden voor het eerst uitgebracht. Helemaal nieuw is het overigens niet, want in de Verenigde Staten ligt de collectie volgens moederbedrijf Wella al sinds augustus in de winkels.

Deze zeven kleuren zijn terug

De oudste komt uit de jaren 90, de jongste uit 2012. Dit is het lijstje dat Who What Wear noemt, met het oorspronkelijke jaar erbij.

  • Route Beer Float (1997), een warm bruin dat doet denken aan karamel.
  • Vampire State Building (2000), bordeauxrood.
  • It’s All Greek to Me (2004), fuchsia met een vleugje goud.
  • Lincoln Park at Midnight (2006), de glinsterende versie van het zwart-paarse Lincoln Park After Dark.
  • Vodka & Caviar (2007), een krachtig karmijnrood.
  • Mod About You Pastel (2008), de melkachtige zus van het bekende Mod About You.
  • Every Month Is Oktoberfest (2012), een donker violet.

In totaal gaat het om meer kleuren. Wella telt dertien tinten uit de kluis en daarnaast nieuwe kleuren zoals Berlin There, Doin’ That, Throw Me a Wink en Don’t Over Ink It, een marineblauw met glitter. Niet elke kleur is in elke lijn verkrijgbaar, want de collectie loopt ook door in gel en andere formules, dus kijk goed op het flesje.

Kun je ze hier kopen?

Dat is minder duidelijk. Wella noemt alleen Amerikaanse verkooppunten. Vodka & Caviar staat op de site van OPI, en de Zweedse winkel Apotea verkoopt hem ook, net als een minisetje van vier kleuren. Bij Nederlandse winkels vonden we hem op dit moment niet terug, al is dat geen bewijs dat hij niet komt. Winkels die OPI verkopen, zoals drogisterijen en salons, kunnen het je vertellen. De gelversies zijn volgens Wella alleen in de salon te krijgen.

Welke past bij dit seizoen?

De donkere tinten sluiten aan op wat we in oktober al zagen bij de nagellakkleuren van de maand, met pruim en bordeaux. Vampire State Building en Every Month Is Oktoberfest passen daar zo in. Vodka & Caviar is degene die de schrijfster van Who What Wear zelf tijdens de feestdagen wil dragen, en dat snappen we: een helder rood ziet er in december altijd goed uit. Wil je iets rustigers voor op kantoor, dan is Mod About You Pastel de zachte keuze.

Heb je nog een oude fles van zo’n kleur in de kast, kijk dan even naar de consistentie voordat je hem weggooit of juist gebruikt. Is de lak dik en plakkerig geworden, dan is dit een mooi moment om hem te vervangen.